A28 - Život

18. srpna 2013 v 18:00 | Martina |  Aktualizace
Milý čtenáři,
co pro Tebe znamená život? Pro mne hodně. Ať se na to podívám z jakéhokoliv úhlu, vždy bude velmi cenný.

Jak říkám, na téma ŽIVOT se lze podívat z více stran. Ze strany vědecké (převážně biologické) jde o něco úžasného. Něco, co je hodno prozkoumání a nevím, jestli to někdy plně pochopíme. Jak vlastně vzikl život?
Ze strany jednotlivce (ve vztahu k sobě samému), dar, který je třeba náležitě využít. Bez života bychom byli (pokud bychom tedy vůbec hmotně existovali) jen panenky z podivného netrvanlivého materiálu, který se co nevidět rozloží.
Mezi jednotlivci, může znamenat všechno, ale i nic. Lásku až za hrob, či nenávist až za rov. Máme-li to štěstí a máme pro koho žít, pak pro nás jeho život často znamená víc než ten náš. Jsme schopni se pro toho druhého obětovat (to nemluvím jen o lásce, ale i o přátelství, které je někdy důležitější). Slovo život, které se týká toho druhého, získává další rozměr.
Byť mnohem větších a zajímavějších rozměrů získává ze strany matky, jde totiž zázrak. Dát tu možnost žít někomu jinému, kdo je s ní spojen. Sledovat první nádechy, první krůčky, léčit první bolístky. Pravděpodobně pro málokoho má život jiného člověka takovou cenu jako pro matku milující své dítě.
Takto vidím život já. Avšak nejčastěji jej sleduji z bodu třetího (mezi jednotlivci). Existují lidé, jejichž život, je pro mne mnohem cennější a bylo by mi ctí se za jejich život postavit. Jediné, co musím udělat do té doby, než k tomu dostanu příležitost, je přežít, aby jim pak nemusela zachraňovat jen má kostra.
Tak doufám, že si svůj život užíváš a ne jen přežíváš. Žijme, protože můžeme, ne protože musíme.
Autor

Lidi, neberte život příliš vážně, stejně z něho nevyváznete živí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 EI | Web | 19. srpna 2013 v 20:17 | Reagovat

K tématu ŽIVOT jsem přidal přednášku Garyho Yourofsky. Rád bych vás pozval k jejímu shlédnutí na můj blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama