A 24 - Nekonečno vs. realita

3. března 2013 v 18:00 | Martina |  Aktualizace
Milý čtenáři,
víš, co se stane z osmičky, když zemře? Nekonečno...
Matematické nekonečno (i mínus nekonečno) je jediné pravé nekonečno, co znám. V reálném světě nic nekonečné není, protože všemu dáváme veličiny a jednotky (fyzika je jen matematika stáhnutá na realitu). Avšak mozek je nekonečně veliký, protože se do něj vejde nekonečno mnoho malých a menších a menších částic =D. Vzdálenost částic a jejich velikost může být nekonečně malá (i veliká), jinak, samozřejmě ta velikost a vzdálenost je nakonec nějak přesně určená, ale může se nekonečněkrát změnit (ačkoli se stejně nakonec změní jen konečně krát =)). Jenže, kdo z nás si to dovede představit? Nikdy jsme neměli tu možnost to vidět, a proto tomu nechceme věřit.
Nekonečno často zaměňujeme s neznámem ("ta studna je snad nekonečně hluboká"). Také jej zneužíváme k zveličování skutečnosti (viz předchozí příklad). Ani to, že je něco věčné, neznamená, že ta věčnost je nekonečná. Pro někoho může být věčnost i třeba jen čtvrt hodiny (obzvlášť čeká-li na výdej pasu a stále jej nepříjemně sleduje nesympatická pomocnice), ale přeci to také jednou nakonec skončí.
Vše má svůj začátek a tedy zákonitě i konec (zapomeňme na kruh, přímku a jim podobné). Vše je pevně dáno. Nemůže to být ani jinak. Proč by mělo?

"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist."

Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DK | Web | 27. března 2013 v 22:59 | Reagovat

Víš, co se stane z osmičky, když zemře? Nekonečno...
Tím jsi mě dostal. Pěkný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama