A 23 - Změny a strach z nich

27. ledna 2013 v 18:00 | Martina |  Aktualizace
Milý čtenáři,
co si o sobě myslíš? Myslíš si, že jseš dokonalý/á? Nebo máš naopak sebevědomí velmi malé? Na čem ti záleží? Bojíš se ztráty nebo rád riskuješ?
Změna je život. Život je jen náhoda. Náhoda je blbec. Blbců je plný svět. To vysvětluje proč tu o náhody není nouze.
Dřív jsem si vždy myslela, že OSUD a NÁHODA jsou dva rozdílné pojmy, které se navzájem vylučují. Nedávno mi někdo vnukl myšlenku, že právě naopak oba pojmy označují stejný fakt. Souhra náhoda i osud nás vždy dovedou k jistému cíli. Neříkám, že existuje osud, který už nelze změnit a je nutno se mu podvolit. Já v to ani nevěřím. Jen vidím, že každý směřujeme k nějakému místu. Každý máme své určení. Máme své jistoty.
Je těžké o každém říci, co je pro něj nejlepší. Lze to nejlépe objevit v momentech nárazu, kdy se člověk musí přizpůsobit. Většinou sebe poznáváme skrz oči ostatních, těch, kterým to povolíme. Ti nám můžou pomoci se zlepšit. I když, co je vlastně "lepší"? To je jedno, hlavně, že člověk je v souladu s ostatními a především sám se sebou.
Změny...já osobně se jich bojím a nemám je ráda. Přinášejí něco nového, nejistého. Je krok do neznámého, sázka do loterie. Ale důležitý je jeden fakt - Never gonna know, if you never even try. (You can be the champion, you can be the best =))
Zkusme najít sami sebe a pak experimentovat a objevovat. Zkusme se unést. Pokud se zastavíme na jednom místě, ztratíme mnohem víc, protože jak zajistit to, aby se zastavili i ti ostatní. To nelze. A ztráta něčeho jistého, aniž bychom věděli přesně proč, je mnohem horší. Proč? Protože s tím člověk zas až tak ani nepočítal...
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age | Web | 27. ledna 2013 v 18:06 | Reagovat

Myslím, že nikdo si o sobě nemyslí, že je úplně dokonalý. Sebekritika je podle mého názoru silnější než egoismus. ;)

2 bezreci | Web | 27. ledna 2013 v 18:31 | Reagovat

Souhlasím s tebou , ale změn by jsme se bát neměli ačkoliv tě plně chápu..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama