Aktualizace 021 - Špatně, něco je špatně

28. října 2012 v 18:00 | Martina |  Aktualizace
Milý čtenáři,
něco je špatně…co třeba naše myšlení a fungování ve světě? O čem dnes lidé přemýšlí a na co myslí? Jaké jsou naše cíle, touhy, sny? Za co bojujeme?
Jsme "volní", ale co nám to přineslo? Zlepšili jsme se? Ne. Sami o sobě jsme leda tak zpohodlněli. Zlepšily se naše životní podmínky? Z části ano, máme větší svobodu výběru a nemusíme se o svůj díl tolik snažit, byť my sami si dveře rychle zavíráme svými rozhodnutími.


Těch, kteří přesně vědí, co chtějí, není mnoho. Znají cíl a prostě k němu jen hledají cestu. Nebojí se překážek a prostě si jdou za svým. Takoví lidé mě uchvacují. Ta cílevědomost, sebevědomí, zarputilost i kreativita. Nejhorší je, že pokud nejsou schopni se svého snu vzdát, pokusí se vyhledat alternativní možnosti. Způsoby mnohdy nebezpečné, zoufalé či horší, tedy nelegální, nehledící na ostatní a řídící se heslem účel světí prostředky (Niccolo Machiavelli).
Když člověk nedosáhne svého, bývá velmi nespokojený, než se s tím smíří nebo se o to pokusí znova, jinak, lépe. Toto období může být různě dlouhé, to záleží na nás a naší vůli. Většina moc pevnou vůli nemá a jejich sebevědomí také není nijak valné. Vidí-li před sebou nějakou překážku, nezkusí to, nejdou s kůží na trh, protože se bojí nebo se prostě nechce snažit o něco "nedostupného". Většinou pak svým cílem naopak opovrhují a uráží ty, kterým se to povedlo. Je to způsob, jak se s tím smířit a zapomenout, že nám to někdy připadalo dobré.
Většina společnosti je tedy líná a "spokojená". Mají to, co potřebují. Když chtějí něco navíc, trošku se snaží, ale ne tolik, aby je to bolelo. Jejich cíle nejsou nijak veliké, proto ani oni nejsou žádné velké osobnosti. Však všichni si neustále stěžují. Stěžují si, aniž by něco udělali. Nechtějí. Nechtějí se připravit o svůj klidný život, který jim vyhovuje, ačkoliv říkají, že nevyhovuje. Kdyby byli totiž opravdu nespokojení, něco by změnili. Snažili by se to změnit k lepšímu. Snažili by se! To, že něco nedokážeme, znamená jen to, že sami doopravdy nechceme.
Proto všichni kritizujeme politiky. Jsou to naše oběti, bez kterých bychom se neobešli. Vždy je potřeba mít nějakou tu oběť. Kdo chce psa bít, hůl si najde. A stejně je to i s tím psem. Vždy se najde někdo, kdo si zaslouží výprask, abychom si my mohli zvýšit naše ego.
Já osobně obdivuji ty, kteří za svými sny a cíly jdou. Je jich málo a proto se musí obětovat ještě více. Ostatní jimi mnohdy opovrhují nebo jim nevěří. Až když jsou vidět úspěchy, pak se k nim přidají. Rada zní? Věř si, milý čtenáři, a nikdy neříkej nikdy. Nikdy nevíš, co tě čeká, tak nepřestávej a jeď/žij dál!!!
Autor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mujblogpovidek | 28. října 2012 v 20:18 | Reagovat

Ahoj mrkni prosím na můj blog je totiž nový dík :)

2 Natty | Web | 2. listopadu 2012 v 6:25 | Reagovat

Martinko, moc hezky jsi napsala článek na minulé téma. Život je složitý a umět jím projít tak, abychom se cítili šťastni je velké umění. Život je váha - na jedné misce máme dobro a na druhé zlo, občas se váhy vychýlí vlevo nebo vpravo, ale převážně jsou v rovině...Měj pěkný den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama