Aktualizace 020 - Deníček o maličkostech

21. října 2012 v 18:00 | Martina |  Aktualizace
Milý čtenáři,
od založení tohoto blogu už uplynul nějaký ten čas (téměř 200 dní). Musím uznat, že aktuální stav je kapku hodně vzdálen od prvotních plánů. Nevím jak změnit či zlepšit svět, ale vím, že asi nikdy ani nebudu. Už nemám v hlavě ani představu ideálního světa, baví mě žít v reálném skutečném světě, což často není vůbec lehké. Vždy jej však budu s oblibou kritizovat a poukazovat na jeho chyby. Popravdě řečeno, měnit nic ani doopravdy nechci.
Tento blog se stal spíše mým deníčkem, do kterého si píši své postřehy a snažím se ukázat lidem svět z jiného úhlu pohledu. Mým snem je, aby se lidé pozastavili alespoň občas nad maličkostmi a zajímavými myšlenkami. Svět je jich plný, stačí se jen dívat. Mně osobně se toho denně hlavou prožene nekonečně mnoho. Každý určitě o něčem přemýšlí. Mě baví hledat spojitosti a hrát si s nimi. Upřímně řečeno, žádnou činnost nemiluji tak jako hraní si.
Jsem asi prostě věčné děcko. Chci vědět vždycky všechno a pořád se ptám. Malá změna však proběhla. Už mi došlo, že důležitější je otázka proč, ne jak. Proč ale hledat pravdu ačkoli vím, že ji stejně nenajdu? Můžu to zkoušet a třeba najdu alespoň části, které využiji časem. Je nutné brát věci pozitivněji a věřit sobě a svým blízkým (i dalším). Svět je chladný a tvrdý, jen kvůli tomu, že my jsme se stali jinými. Soběstačnějšími, samostatnějšími a osamocenějšími. Jen opakuji, lidé přestávají věřit ostatním (myslí si pak, že jsou méně naivní a nenaletí), ale co je horší, přestávají věřit sami sobě a hledají jiné způsoby, jak ukázat své ego ostatním (třeba ponižováním).
A navíc to, co si spojíme s něčím negativním, nám může časem překážet. Blbost? Ne! Tak proč má hodně lidí tak nízké sebevědomí? Proč si nevěří? Většinou za to můžou překážky v našem mozku. Překážky, které se vytvořily na základě našich zkušeností. Pravdila, kterými se náš mozek podvědomě řídí, abychom o tom nemuseli konstatně sami přemýšlet. Původně nám mají život tedy usnadňovat, jenže postupem času se stávají nepotřebnými či překážejícím. Lze je pouze nahradit novými. Stejně jako myšlenky. Je potřeba vytvořit nová pravidla, nové zkušenky. Pokud možno pozitivnějšího rázu!
Zkuste se minimálně jednou ráno usmát a říct si já na to mám. Člověk je součástí davu. Je strašně lehké nechat se jím ovlivnit, ale stát silně samostatně a řídit si svůj život je důležitější. Odvaž se chovat dle svého svědomí. Mnoho lidí se toho dokonce bojí. Nechají se unášet, je to snazší, ale ne lepší. Takže, milý čtenáři, zastav, hledej maličkosti (součásti puzzlí, z kterých je složen celý svět), usměj se a řekni si - Komu se to nelíbí, ať mi prdel políbí.
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Femina | Web | 23. října 2012 v 22:07 | Reagovat

Páni, máme hodně podobné názory. Připadala jsem si, jako kdybych četla to, co se mi honí hlavou každý den, až na nějaké drobnosti. To mě těší :)

2 espongee | Web | 25. října 2012 v 20:46 | Reagovat

to bylo vážně krásně napsaný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama