Mamince

23. srpna 2012 v 18:00 | Autor |  Zpověď a další
Milý čtenáři,
jaký máš vztah se svou maminkou?
Já tu svou miluji! Musela se pro mne obětovat. Vděčím jí za svůj život. To samé vlastně mohu říci i tátovi (a také říkám), ale on mě přeci jen nenosil devět měsíců ve svém břiše. Nevzdali se mě. Ono je asi těžké opustit něco, co je s vámi tak úzce spojeno, a vidíte, že vás to nutně potřebuje. I když jinak to občas nelze a právě proto to neodsuzuji.
V životě je spousta důležitých okamžiků, ale myslím, že jeden z nejdůležitějších (možná ten úplně nejdůležitější) je samo narození člověka. Nebýt toho, že by se člověk narodil, jak by se mohly další události vůbec stát skutečností?
Oni vychovali mě a teď se musím začít také starat já o ně. Musím jim dokázat, že mi dali příležitost stát se pro někoho tak důležitým člověk jako jsou oni pro mě. Dobře, to předbíhám, ale ta zodpovědnost momentu, který se nezadržitelně blíží, mi ukazuje, jak moc jsou pro mě důležití. Vždy tu pro mě budou a já pro ně také (dokud nás smrt nerozdělí).
Problémem však může být třeba, když se rodiče rozhodnou plnit své sny a přání skrze děti. V lepším případě, že se jejich sny a přání nevyplní. V horším případě ztratí své sny ale i děti. V nejhorším případě přijdou o své dítě, protože se z něj stane stroj. Umře uvnitř. Ztratí svou jedinečnost. Stane se tím, co chtějí jeho rodiče, ale už nebude tím, čím mohl/a být. To se udusí a zmizí.
Rodiče by měli dopřát dětem minimálně pocit volnosti. Jenže jak se říká - "všeho s mírou"! Pocit volnosti se může změnit na pocit nezávislosti a ten se pak zase může převrhnout v rebelství. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Každý to může vidět jinak jak dítě, tak i rodiče. Měli by se tak ovlivňovat navzájem. Měli by se o sebe i vzájemně starat a pomáhat si. Ono se to možná nezdá, ale jsme na sobě zavislí...a važme si toho, že k někomu patříme. Zkusme se obětovat, žít a vrátit vše, co pro nás kdy kdo udělal (především naši rodiče a přátelé). Hlavně žijme, protože když není život, není už nic!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama