Aktualizace 017 - Návrat

19. srpna 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
omlouvám se Ti za zpoždění se svými aktualizacemi (od teď jim budu dávat i tematické názvy). Už máme za sebou polovinu letních prázdnin. Je krásně, slunečně a pohodově. Existuje snad čas, který by byl vhodnější k objevování a poznávání?
Vzhledem ke svému nezletilému věku stále cestuji na dovolenou se svými rodiči. To však pro mne není žádná překážka. Objevovat, zkoumat, přemýšlet i seznamovat se mohu i tak. Mám hned několik témat (takže se to možná i roztáhne).
První z témat je klid a krajina. Ostatně co je pro přemýšlení lepší? Což takhle si sednout na molo a sledovat první paprsky slunce. Za zády obrovské skály/hory a přede mnou moře, lodě a blízké ostrovy. Když se člověk vykašle na to, že je třeba momentálně sám, začne tu krásu vnímat různě. Otevři svou mysl, milý čtenáři. Nevyhledávej zážitky a krásy, aby sis je mohl zapamatovat a případně zaznamenat na foťák či kameru. Užívej si ty momenty tak, že na ně zapomenout pak už nepůjde. Já ctím kvalitu, ne kvantitu. Radši pomalu a stále. To nejlepší k nám stejně přijde samo a nečekaně.
Lidé se stále za něčím honí a spěchají. Bohužel jim nedojde, že takhle už to tuplem nestihnou. Paradox, co? Těch je svět plný. Kdo na všechno tlačí, to leda tak stlačí, že už z toho nic nebude. Už se děsím cesty do školy. Jezdím vlakem sice jen na okraj města, ale i tak je ten vlak cítit ruchem města. Většina lidí se chce v práci dostat rychle nahoru. Málokdo, však na to má, co se psychické odolnosti týče. Téměř každého to změní a pak zapomene, kým byl. Ego je svině.
Lidé se sice mění neustále, ačkoli byhcom vůbec si to uvědomovali. Formují nás momenty a udalostí, kterým jsme museli čelit. Právě ty spolu s našemi reakcemi nás definují. Působí na nás i ostatní lidé a okolí. Lidé a seznamování je další tématem.
Najít přátele, kteří nám budou perfektně rozumět, není lehké ani náhodou, ale bez hledání to taky nepůjde! Navíc, když už je člověk na dovolené, proč se nezkusit seznámit nejen s kulturou, přírodou a městem ale i s lidmi? Když to nevyjde, kdo si to bude pamatovat? Ztrapnit se před těmi, kteří vás neznají a pravděpodobně se s nimi už nikdy neuvidíte. Co můžete ztratit?
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hirake^ | Web | 20. srpna 2012 v 13:42 | Reagovat

Arigatou :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama