Aktualizace 011

17. června 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
v dnešním reálném světě spousta nedostatků a chyb často plyne z nedokonalosti. Vím, že nic nemůže být nikdy dokonalé, ale vše se může dokonalosti nekonečně přibližovat.
Nedokonalé jsou například souvislosti okolo rodin, rodů a dědictví. Ano, souhlasím s tím, že když nějaký rod či rodina něco získal, mělo by to být umožněno využívat dalším generacím, ale občas si to vůbec nezaslouží. Což takhle získávat majetek a postavení pouze podle výkonů jednotlivce od doby, kdy začne být samostatně výdělečně činný? Samozřejmě, rodinné zázemí, předvším z té pychologickéí strany, je velmi důležité. Vždyť jinak se člověk nemůže pořádně normálně vyvíjet. Děti v dětských domovech přicházjí o hodně.
Přestože straním názoru, že každý by měl mít to, co si zslouží, je to těžké. Jak říkám, nějakou tu dobu po narození se člověk o sebe nemůže postarat. Až tak ve věku po vysoké škole by se tedy měl začít starat opravdu sám o sebe. Jsem proti dědictví například třeba postu ve firmě, když na to ten čloěk nemá schopnosti a zkušenosti. Je to sice hezké, ale ne moc zasloužené.
Je to projev lásky? Z části ano, protože člověk chce svému dítěti pomoct, ukázat mu správnou cestu, kterou by se podle něj měl dát, a také mu k tomu samozřejmě chce dát i prostředky. Z části však ne, poněvadž tím dítě trochu ztrácí samostatnost. Očekává se od něj, že se vydá jistou cestou. Je zbaven nutnosti prosadit se sám.
Co se ode mne očekává? Čeho musím dosáhnout? Zvládnu to? Snad ano.
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mcihaela | E-mail | 24. června 2012 v 13:37 | Reagovat

ani jsem nepřečetla všechna slova - člověče,mluvíte mi z duše!!!!!!!!!!!!!
a to jsem myslela,že je to otázka natolik citlivá pro nejzákladnější principy konání a pinožení lidí,že ji nebudu zatím veřejně hlásat.
Není to o mojí vlastní lenosti,nechcete
hupsnout na blog ERS?Admin je super,jsem jen hloupý šimpanz u klávesnice :)tak to berte v dobrém.
Mne totiž nejen mrzí,ale i děsí,jak jsou
v tom oceánu netu - nutno brát jak prostor tak i čas, lidi jako Vy a jejich myšlenky roházené.Michaela+meil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama