Aktualizace 010

10. června 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
jsi dostačně statečný, aby ses postavil věcem čelem? Jsi dostatečně odvážný a neutečeš před nějakou hloupou překážkou? Vystoupíš z davu?
Chce-li člověk něčeho dosáhnout, nesmí sebát. Musí jednat. Smozřejmě, že se to lehce říká, ale je to prostá pravda. Z mých vlastních zkušeností vím, že nejlepší zlatá střední cesta. ani jeden z extrémů (na vše tlačit/vše nechat být) není dobrý. Ani když se střídají. To vždy vede k nevyváženosti, ztrátě důvěry a podpory. Občas je opravdu lepší chvilku čekat než jednat rovnou, ale nečekat příliš dlouho!
Člověk by měl být odvážný, aby se rozhodl změnit. Měl by být vytrvalý, aby ta změna proběhla doopravdy. A upřímný a silný, aby si za svou změnou vždy hrdě stál. Měl by také být sám sebou a bojovat o to, oč chce. Nesmí se ohlížet, zda je to špatně či dobře. Ano, milý čtenáři, nesmí zapomínat na vše, co jíž má, ale proč se bát? Proč se vlastně lidé celkově tolik bojí?
Strach je zdravý, přirozený a dokonce nezbytný, protože jinak bychom už prvděpodobně dávno vyhynuli. Když se však člověk příliš bojí, vždy něco ztratí. Šanci, přátele či jinou osobu jemu blízkou. Možná ztratí něco hmotného. Vždy je to velmi bolestné.
Poslouchej mne však ještě chvilku, milý čtenáři. Čeho se bojíš? Opravdu tě to tolik ohrožuje? Zkus se tomu postavit. Je to o tolik silnější? Zkus něco změnit a přemýšlej, co chceš? Zvol si ty nejleší prostředky, jaké máš k dipozici, a konej. Udělej vše, co je třeba. Řiď se svým srdcem, ne slovy jiných!
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama