Aktualizace 009

3. června 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
nikdy nzapomínej jak silné může být jedno jedinné slovo a co vše může způsobit.
"Mluviti stříbro, mlčeti zlato," to je staré známé přísloví, které stále platí. Občas je těžké vystihnout naše myšlenky a záměry slovy tak, aby byli správně pochopeny. Občas slovy plýtváme, když máme býti zticha a někdy jsme naopak skoupí, když se od nás nějaká ta odpověď či reakce očekává.


Chceme-li něčeho daného dosáhnout, musíme si předem určit jakousi stategii, taktiku mluveného i psaného slova. Nesmíme jednat unáhleně či z afektu. Vždy je lepší sklopit zrak a uklidnit se, pak až jednat. To platí vždy. Přestože je lepší mít předem připravený text, člověk se musí přizpůsobovat situci. Například já vždy když chci někomu něco říct, přpravím si body, které chci určitě zmínit, ale rozhovor musí být plynulý a přirozený. Vše musí mít začátek, obsah a konec. Když se vynechá či nějak ošidí jedna z části, je zle. Nemůžeš k někomu přijít a vybalit na něj nějakou otázku či větu bez předmluvy. Tou může být cokoliv - pozdrav nebo nějaký zdvořilostní obrat. Může jí být i lehké optání, ale nedoporučuji vždy začít přímým útokem...
Dávejme si pozor na to, co říkáme, co si přejeme a chceme. Největším nepřítelem člověka je on sám, jeho myšlenky a touhy. Občas si nesmyslně stěžujeme na to, čeho bychom si měli vážit nejvíce. Honíme se za nějakými sny a vše ostatní moc nevnímáme. Tím neříkám, že by člověk neměl své sny následovat. On by samozřejmě naopak měl! Nikdy to nevzdávej, milý čtenáři. Buď vytrvalý a bojuj, ale prosím nikdy nezapomeň na vše ostatní. Občas obětujeme vše, i to nejbližší. Odháníme ty, kteří se o nás vždy starali a zajímali. Většinou nám to dojde, ale může už také být pozdě.
"Člověk neví, co má, dokud to neztratí," další známá, pravdivá a stále omílaná věta, milý čtenáři. Jak docílit toho, aby lidé viděli, co mají dříve než o to přijdou. Těžka to otázka, neznáš odpověď?
Autor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama