Láska, pohádky a šťastné konce

18. května 2012 v 18:05 | Autor |  Jiné
Milý čtenáři,
věříš v dobré konce? Takové jako jsou v pohádkách a romantických filmech.

Média jsou plná příběhů, které se s realitou setkaly jen letmo nebo je velmi nepravděpodobné, že by se mohly stát běžnému člověku. Chtějí nám ukázat jaký život může být, ale spíše sázejí na ženy v domácnostech, které sledují televizi, když žehlí. Mydlinkové opery. To je veliké zlo a věř, že někteří lidé těmi příběhy v televizi téměř žijí. To nikdy nepochopím. Stejně jako oni nikdy nepochopí, proč sleduji hokej a fotbal tak často.
Šťastný konec. Bez toho se neobejde žádná klasická pohádka. Ale co to vlastně znamená "šťastný konec"? Princ zabije draka, pak si přijede na koni pro svou nevěstu, políbí ji, ožení se s ní a budou spolu žít šťastně navěky věků? Co má však princ dělat dnes v realném životě, když všichni draci jsou již vybiti? Ani jízda na bílém koni není bezproblémová. Jen si představ, že bys jel ke své milé na běloušovi mezi všemi těmi auty na dálnici. Při jízdě na poli by tě asi hnali zemědělci a v lese by tě zas honili šílenci s airsoftkama. Jak se dostat ke své milé?
Pohádky jsou plné nesmyslů. Pro dnešní svět jsou téměř nepoužitelné. Hodí se nauspání malým dětem, ale dávej si pozor na čtení pohádek trošku staršm holčičkám. Žádný princ na bílém si je nevyzvedne. Ani lektvar lásky jim nepomůže. Musí se snažit také samy. Chlapci by zase neměli čekat, že se z nich jednou stane král a budou moct všemu rozkazovat.
Jaký bude Tvůj konec? To musíš rozhodnout Ty! Ať už jsi princ či princezna radím Ti, aby sis našel sobě rovnou/rovného a u ní/něho obhájil toho, kdo se v Tobě skrývá. Když uvidí prvdu a uvěří Ti, staneš se tou jedinou osobou, s kterou budou chtít žít život jako v nějaé pohádce. Snaž se!!! Jestli se sny stanou realitou a reaita rájem, záleží jen na Tobě. Můžeš zažít svou novodobou pohádku. Co Ty na to?
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teki | E-mail | Web | 21. května 2012 v 21:39 | Reagovat

Ahoj Márty, jsem zastánce rčení "Jaký si to uděláš, takový to máš". Kdo se umí radovat z maličkostí, nebo se sebeironicky vysmívat každému příkoří, které na něm osud napáchá, může počet špatných konců ve svém životě znatelně eliminovat. A někdy prostě stačí se snažit. Strůjcem konců, ať už šťastných či nešťasných, jsme my sami, ne nějaká vyšší mocnost. A co se pohádek týče, nevidím na nich nic špatného. Jsou tu od toho, aby nám od útlého věku vštěpovaly morální hodnoty. Díky nim přinejmenším matně tušíme, jaký je rozdíl mezi dobrem a zlem, a že každé zlo bude potrestáno. Můžeš namítnout, že dobro a zlo jsou pojmy velice relativní a nespočet zločinů nikdy potrestán nebyl, ale tohle všechno si uvědomuješ právě díky pohádkám ;) Hlasuju pro to druhé odspodu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama