Kytičky, těšte se!

31. května 2012 v 15:15 | Autor |  Jiné
Rostlinky všeho druhu děste se - pomsta bude sladká.

Je tu přelom května a června, což znamená, že je tu mé nejneoblíbenější období roku. Trpím totiž alergií na trávy a pyl stejně jako mnoho dalších lidí. Denně potkávám několik kýchavců a říkám si, že na tom vlastně nejsem zase až tak špatně. Přesto mne kytičky dosti štvou...
Svou alergii nazývám Alergií PPP (prach, peří, pyl). Prach je všude okolo nás a vadí mi tedy pouze větší koncentrace. Nejbližší peří v okolí je ve starých babiččiných polštářích a ta mi je už nepůjčuje. Zbývá pyl. Chápu, že bez něj bychom nemohli pít medovinu a neměli bychom žádné rostlinné plody. Také vše, co kvete, už by zřejmě vyhynulo. I včelí medvídci už by asi nebyli takové celebrity.
Pyl je tedy pro svět velice důležitý, je však velmi těžké zachovat chladnou hlavu, mám-li nos jak dělo, troubím jako slon Bimbo, mnoho kapesníků už prošlo mýma rukama a někteří se mne ptali, proč brečím. Kdyby mi pyl nevadil, už dávno se honím za míčem s kamarády na louce. Místo toho tady teď sedím a přemýšlím, takže to má i své kladné stránky. Aspoň mě tato chvíle volna donutila udělat něco jinak. Třeba změnit plány a začít makat.
Na začátku članku je napsáno slovo "pomsta" a mělo by tedy být řečeno proč. Žádám všechny čtenáře, aby vzali nůž, nužky, zapalovač nebo jinou šikovnou věcičku a sehnali si alespoň jednu rostlinku (jen prosím ne nějaký chráněný strom, ano?). Teď se ji prosím pomstěte jak nejlíp umíte. Tento den vyhlašuji dnem Útoku na kytičky. Poletíte-li někdo z vás v blízké době letadlem, nedivte se prosím, když uvidíte na mé zahradě vypálený kruh. Mimozemšťáné tam nikdy nebyli.
Děkuji, Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teki | E-mail | Web | 4. června 2012 v 21:11 | Reagovat

Co je to nade mnou za hnusnou reklamu? To je snad odpornější než Hlásnimi komentáře... A co se týče tebe, Autore, můžeš psát sebevtipnější články, ale k šikanování kytiček mě nedonutíš. Stejně je to předem prohranej boj. Na druhou stranu, pokud bys vážně uvažoval o vyhlazení veškerého rostlinstva, začni u toho, které si pěstuje pan Běžsepřezout před třicet jedničkou. Zabil bys dva brundibáry jednou ranou - zbavil by ses alergenů a zajistil skvělou podívanou na Běžsepřezoutovo běsnění.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama