Aktualizace 008

27. května 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
účastnil jsi se někdy megakoncertu či nějaké masové akce? Jak pociťuješ davové šílenství?
Možná víš, že minulou neděli český národní tým obhájil bronzovou medaili na mistrovství světa v ledním hokeji. Media toho byla plná. Já to těm hochům přeji a samozřejmě jim strašně děkuji. Myslím, že i kluci nahoře (Rachůnek, Marek, Vašíček) mohou být spokojeni.


V semifinále, v sobotu, se Češi potkali se Slováky a očekval se drsný boj. Očekávání bylo vyplněno. Zápas byl nezapomenutelný. Na Staroměstkém náměstí byla už od čtvrtfinálového zápasu nainstalována velkoplošná obrazovka. Sobotního přenosu na náměstí se zúčastnilo přes pět tisíc diváků. Kdo mne zná, mohl mě tam najít. Když se hraje jakékoliv mistrovství v hokeji či fotbalu, vždy sleduji všechny výsledky den po dni. Baví mne to. Jsem holt fanda.
Zpátky k věci. Musím uznat, že se pro me jako součást obrovské masy lidí realita změila. Síla všech okamžiků byla znásobena. Všechny emoce se smay od sebe uvolňovaly. Nádavala žena vedle mne, radovalo se dítko přede mnou, dav okolo mne skandoval a já také. Všechny prožitky se davem šířily jako mor. Nic nezůstalo pouze u jednoho člověka. Někdo vykřikl, po chvíli se ozval někdo další a po něm zase někdo jiný. Tomu říkám davové šílenství. Když pak Slováci zápas vyhráli, bylo cítit ze všech diváků na Staromáku značé roztrpčení. Vím, že sledovat ten zápas doma v televizi, zklamání by nebylo tak velké.
Stačilo jedinné slovo od pána s mikrofonem a celý dav se ozval. Takový dav je lehké ovládat. Ztrácí se tam veškeré větší rozdíly. Nezáleží na tom, kdo je kdo. Důležitá je pouze přítomnost. Nikdo krom ní nic neřeší. Síla okamžiku je úžasná. Něco takového si od světa představuji já, jen to trochu upravím.
Milý čtenáři, představ si svět jako náměstí. Jeden člověk vede ruhého. Vše spolu prožívají, ale jinak moc společného nemají. Každý má své místo, je jako součástka malého strojku. Každý je dobrý v něčem jiném, ale až dohromady mají vše, co potřebují. Jsou manipulovatelní, nikdo však není ponižován. Když nastane ten správný čas, dav se rozejde. Nikdo už to neřeší, leda tak, co se dělo, ne jak či proč. Prostě splnili svůj úkol a konec. Jednoduchost. Spolupráce. Disciplinovanost. Nezávislost.
Jestli jsi se ještě nikdy neúčastnil podobné akce, vřele ti to doporučuji. Je to nezapomenutelný zážitek.
Autor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka | Web | 29. května 2012 v 13:22 | Reagovat

Před chvilkou jsem ti odeslala potřebné informace o které si žádala + heslo. Tak můžeš začít psát a zapiš se do profilu redaktora do vol. hor. boxu.;)
Heslo nikomu nedávej. Jen kdyby si znala někoho kdo by se chtěl přidat, ale stejně dej nejdřív vědět mě nebo ostatním.:)
PS. Ještě jednou se omlouvám, že to tak trvalo.

2 lulu-world | Web | 30. května 2012 v 21:35 | Reagovat

Soutěž o nejoriginálnější reklamu jen u mně! Výhra jistá. :-) Jinak se omlouvám za reklamu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama