Aktualizace 007

20. května 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
slyšel jsi už o teorii, že život je jako hra? V tom případě by vytváření a přetváření světa byla taková strategická hra, ne? Ale jak ji ovládat, když jsem její součástí a ne někdo, kdo se na vše kouká z venčí?
V počítačových hrách jsem většinou generálm či takovým "Bohem", který vše řídí. V reálném životě jsem obyčejným člověkem a zas až tak moc toho nezmůžu. Co můžu tedy jako jedinec udělat? Můžu něco vymyslet a pak to propgovat. Jako třeba tento blog. Můžu útočit hrubou sílou nebo si můžu lidi okolo sebe nenápadně podmaňovat. To vše záleží na tom jak jsem Já osbně silná osobnost i jak jsou odolní a inteligentní lidé okolo mě. Nejlépe se ovlivňuje naprostý blbec. A věz milý čtenáři, že po světě běhá hodně blbců.


Můžu tvrdě makat a doufat, že se časem probojuji výše, nebo se mohu uchýlit k korupci. Ale věz milý čtenáři, že korupci a reklamu nesnáším. Uplácení je vhodné pro boháče, kteří toho sami moc nezmůžou, ale stát potřebuje v čele někoho silného, zkušeného a inteligentního. Takže preferuji tu těžší a delší trnitou cestu, kde je úspěch také nejistější. Pokud se však někomu podaří takto dostat na vrchol, je to mnohem lepší. Takový člověk musí být schopný a už časem vypracovaný. Podpora by měla být zasloužená, ne vykoupena. Vše může být vykoupeno vším, to je velice nebezpečný fakt. Záleží na situaci a především na tom, kdo je u moci. Někdo volí slova a sliby, někdo zabraně a krev.
Má však vůbec cenu se o něco snažit? Čím úsilovněji něco hledáme, tím mešní pravděpodobnost je, že to najdeme. Totéž platí často i o naší snaze. Nejlepší věci se k nám většinou dostanou jednoduše náhodou. Život si nejde nalanjovat předem, vždy se nějak vymkne kontrole. Je však pravda, že často si na konci něčeho říkám, že to tak prostě mělo a má být. Zajímalo by mne tedy jestli je svět jen taková souhra náhod či existuje předem daný osud, který nelze změnit?
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teki | E-mail | Web | 21. května 2012 v 22:00 | Reagovat

Čus Autore, to by zajímalo každýho, kdo tady tomu všemu šéfuje. Na loňském cyklotáboře jsem se nad tím zamyslela u příležitosti vyměňování píchlé duše. Zjistila jsem, že s hledáním pravdy o stvoření a fungování světa je to jako s pomíchanejma čepičkama na ventilky. Milióny čepiček ti na tvůj ventilek pasujou, ale nikdy nezjistíš, která je ta původní, se kterou jsi duši koupil. Můžeš vymyslet tisíce teorií o tajemstvích našeho světa, a i když budou všechny sedět, nikdy se nedozvíš, která je ta správná. Nebo jestli je správná alespoň jedna z nich.

A ještě k tomu prvnímu odstavci. Ptáš se, co můžu jako jedinec udělat? Podle mě skvěle pomáhá vymanit se ze stereotypů a začít dělat věci jinak. Chovat se nepředvídatelně, nelogicky. Ne pořád, stačí občas. Hlavně žádnou konvenci a tuctovost. Pak přestaneš být pěšcem, ale řádně anarchistickou dámou, která si po šachovnici pochoduje, jak se jí zlíbí. A tím toho sadistického šachistu nad námi pěkně zmateš. A když ne jeho, tak alespoň ty konvenční a tuctové blbce, o kterých píšeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama