Aktualizace 006

13. května 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
věz, že zlomit člověka je docela jednoduché a ještě jednodušší je ujmout se člověka, který se zlomil sám.
Co to vlastně znamená zlomit? Člověku můžeme zlomit něco fyzicky, můžeme mu zlomit srdce, zlomit jeho víru či jej zlomit úplně. Fyzická bolest je asi ta nejmenší z uvedených možností. Léčí se nejjednodušeji a nejrychleji. U ostatních záleží především na příčinách a okolí. Také záleží na tom, jak vše proběhlo a jestli se člověk sám chce vrátit zpět. Musí se o to pokusit sám, třeba s pomocí, ale nikdo to za něj nemůže uděat. Zlomený člověk je ztracený a bez víry. Právě víra mu může pomoc zpět na nohy. Dej člověku víru a sílu a uvidíš.

Věříš, milý čtenáři? Věříš v Boha? Věříš v pravdu? Věříš lidem okolo sebe? Věříš v sebe a předvším sám sobě? Já věřím. Sobě i v Boha. Nečekám od něj, že něco změní, ani ho o to neprosím. Co můžu změnit, musím změit Já, co nemohu, musím pochopit a nechat být. Já se modlím k Bohu, aby mi pomohl vše pochopit a smířit se s tm. Já chci porozumět. To je to, oč žádám. Jen možnost pochopit. Až na mně je pak něco udělat. Ale věz, že člověk musí nejprve poznat a porozumět sám sobě.
Na světě existuje mnoho faktů, které člověk nemůže ovlivnit, ale přesto si tu doplňuje různé nesmyslné spojitosti s tím, co ovlivnit může. Naopak je spousta momentů, které ovlivnit můžeme nebo bychom spíše měli. Někdy však spoléháme na nějaké "vyšší síly". Dobře vím, že v některých případech se člověk zbavuje své zodpovědností tím, že vinu shazuje na někoho či na něco jiného. Občas shazuje vinu na něco, co neexistuje, je neživé nebo funkční, ale nemělo na situaci žádný možný vliv. Prostě si řekne, že mu to či ono nepřineslo štěsí. A což takhle se spoléhat, že nám něco štěstí přinese. Je to dosti absurdní, nemyslíš milý čtenáři? Pověrčivost je zrádná věc. Přestože placebo efekt opravdu funguje. Však i já to dělám. Lidé se rádi na něco spoléhají, stejně jako v něco věří.
Ptám se Tě tedy ještě jednou, milý čtenáři, věříš? Věříš v něco, v cokoliv, ale prostě a jednuduše věříš?
Autor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 D@ve | Web | 17. května 2012 v 17:14 | Reagovat

Myslím si, že člověk by bez víry nemohl fungovat, máme tuhle potřebu v sobě.

Moc díky za tvůj komentář na mém blogu. Znáš stránky www.hledamboha.cz?

2 Teki | E-mail | Web | 21. května 2012 v 21:22 | Reagovat

Já osobně nechápu, jak někdo může s jistotou prohlásit, že v něco věří. Teda spíš to obdivuju. Taky jsem schopná se na něco upnout a doufat, že to funguje (třeba když jsem vysílala kouzlo expecto patronum před naší bránu v nedávnym utkání se švédama), ale čim víc o takovejch věcech přemejšlim, tim docházim k jasnějším závěrům. Těmi není žádný přesvědčení, že vyšší mocnost není, ale jistota, že to nikdy nebudu vědět. Nikdy se to nedozvim. Můžu tomu věřit, i když s určitostí vím, že to nemusí být pravda? Já to neumím...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama