Aktualizace 005

6. května 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
je na čase stanovit si nějaké konkrétnější představy Martyho světa.
Je těžké říci, co od něj přesně očekávám Já osobně. Ještě nějakou dobu si jistě budu protiřečit, opakovat se a měnit své názory, ale jsou tu prvky, které se již nikdy nezmění. Vše jsou to jen ideály a utopie.
Sočástí základu tohoto světa je jednoduchost i rozmanitost. Všichni by se drželi jistého předem daného plánu, který by jim byl ušit na míru tak, aby byl každý jako jedinec nejužitěčnější. Specializace jednotlivců by začala co nejdříve. Snad již v momentě, kdy se dítě začne projevovat a ostatní uvidí, o co se zajímá a v čem by se mohl prosadit. Je důležité položit základy něčeho, co by se mohlo dále rozvíjet a uspět.

Osobně se nikdy nechci řadit mezi sobce a egoisty. Snažím se stavět se proti nim. Jsem trochu naivní, milý čtěnáři, ale vím, že ve světě se právě sobci a egoisté dostanou nejdále. A tak to i navždy zůstane. Jen by se hodila obrana proti tomu u všech lidí, aby si mohli být maličko rovnější. Nemyslím to, aby lidé byli stejní či úplně rovní. To nikdy nebudou a ani bych si to nepřála, ale nemusí to být zase až tak moc veliké rozdíly.
Všeobecné blaho, to je jistě jeden z cílů, ale jak jej dosáhnout. Kdo by vládl a kdo by dohlížel? Jsou kontola a dohled na lidmi nutné nebo ne, milý čtenáři? Největší otázky a rozpory jsou prvě ohledně vedení. Zatím nedokážu řict nic přesně. Pravděpodobně by existovala nějaká vládnoucí vrstva lidí, kteří by tomu rozuměli a měli potřebné zkušenosti. Lidé, kteří by se věnovali problémům, které se týkají především jejich hlavní specializace. Lidé, kteří by se na vrchol dostali poctivou prací, ne pomocí reklamy.
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Wolf | Web | 7. května 2012 v 14:41 | Reagovat

Perfektní článek, píšeš skvěle =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama