Aktualizace 004

29. dubna 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
bylo by těžké vytvořit svět, ve kterém by bylo možné úplně izolovat člověka od ostatních. Nelze zabránit tomu, aby se lidé navzájem ovlivňovali, sic třeba jen minimálně.
Každý jsem jiný a každému něco chybí. Druhý to má, ale postrádá zase něco jiného. S trochou štěstí nejdeme kolektiv, do kterého přesně zapadneme, ke budeme moci ukázat všechny naše přednosti a využívat předností jiných. Nejlepš kolektiv je ten vyrovnaný, kde se všechno navzájem doplňuje. Neexistuje člověk, který by se bez druhých neobešel.

Člověk nemusí potřebovat jen sociální propojení s jinými lidmi, ale jsou pro něj důležité i vztahy obchodního rázu. Někdo něco vyrobí a pak to dá na trh. Další to koupí, zaplatí prvnímu a třeba to přetvoří. První si může za své peníze koupit zase něco, co on potřebuje. Druhý může koupený výrobek používat sám anebo jej může předat dál, je jedno jestli jej sám přetvořil či ne. Na podobném principu fungoval obchod a život s ním spojený už kdysi dávno a stále funguje. Ano, jistě existují různé niance, ale v jádru se systém moc nezměnil.
Ano, milý čtenáři, na počátku, když obchod neexistoval, nebylo možné nic směňovat či prodávat a kupovat. Lidé však žili v rodech, tlupách či kmenech.
Jak tedy docílit největší možné samostatnosti lidí?
Autor
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča ♥TVD♥ | Web | 4. května 2012 v 19:57 | Reagovat

super blog!

2 Terka | Web | 4. května 2012 v 21:54 | Reagovat

O tom obchodování a směňování v minulosti jsme se učili minulý rok ve škole!:)) (V peněžním provozu)
Pak jsme se učili, které peníze byli první a od kdy používáme koruny, atd.
Nebo taková Barterova ekonomika nebo jak to bylo. Přesně si na to nevzpomenu, koncekonců už je to rok a cosi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama