Aktualizace 003

22. dubna 2012 v 18:00 |  Aktualizace
Milý čtenáři,
kladu si mnoho otázek. Jedna z nich zní: Má být člověk samostatný a svůj život si řídit sám nebo je lepší, když jeho život organizuje někdo jiný? Pro čověka samotného je jistě lepší, řídí-li si svůj život sám, ale co pro stát?
Pro člověka je jednoduché vštípit si nějaký systém a režim, kterým by se mohl řídit. Lidé mají strach z neznámého a nejistota určitě neznámá je. Člověk neví, co může očekávat. Bojí se případného nebezpečí. Proto se většinou uchylujeme k předem vymyšlenému a danému plánu. Jakýkoliv přesně daný režim velmi zjednodušuje život.
Avšak, milý čtenáři, strach i boj s ním je jednou z lidských přirozeností. Jinak by lidsvto možná ani neexistovalo. Strach v nás probouzí pud sebezáchovy a naše instinkty, které ovlivňují naše chování a další postup. Na to nezapomeň, milý čtenáři. Člověk by měl bojovat. Nikdy se nesmí vzdát, musí se také sám prosazovat.

Ale dejme člověku jistotu a tvrdou dobrou práci, která ho bude bavit, ve které bude smět projevit své přednosti. To je minimum, milý čtenáři. Zkusme život, den či prostě nějaký delší časový úsek rozdělit na menší jednotky a ke každé z nich připojit nějakou aktivitu. Samozřejmě, milý čtenáři, je nutné ponechat některé úseky volné. Nikdo neví, co se může stát, takže má-li jistota býti jistotou, mezery jsou nezbytné.
Další věc, milý čtenáři, na kterou je třeba dát si pozor, je svoboda a samostatnost každého. Nikdo nesmí jinému člověku brát jeho svobodu. Postupaval-li by se však pomaličku, opatrně a zlehka, je tu jistá pravděpodobnost, že si jiného člověka můžeme takto podmanit a násladně jej ovládat. Ale nejprve toho člověka musíme zaujmout. Musí se v něm vzbudit zájem.
Snažme se v tomto světě nastolit určitý řád, pokusme se zorganizovat svět tak, aby nebylo moc možnách problémů. Vše potřebuje být jednoduché. V jednoduchosti je krása.
Autor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama